עיריית תל אביב-יפו מציבה מאות ארגזי פלסטיק צבעוניים לישיבה במרחב הציבורי עם חזרת עסקי ההסעדה למתכונת של איסוף עצמי (טייק אווי)

מאת: מערכת יום יום בתל אביב ● 12/2/2021 10:52 ● ערב ערב 2100
לאור הפופולאריות הרבה של ארגזי הפלסטיק המשמשים לישיבה במרחב הציבורי, רכשה עיריית תל אביב-יפו כ- 1000 ארגזים צבעוניים בשלל צבעים – אדום, ורוד, צהוב, כחול ותכלת אשר יעוטרו בלוגו העירייה ויפוזרו בסמוך למסעדות ובתי קפה במרחב הציבורי. זאת, כדי לעודד את הצריכה ממסעדות ובתי קפה באיסוף עצמי למען רווחת הציבור ולעידוד פעילות עסקי ההסעדה הפועלים כעת רק במתכונת טייק אווי.
עיריית תל אביב-יפו מציבה מאות ארגזי פלסטיק צבעוניים לישיבה במרחב הציבורי עם חזרת עסקי ההסעדה למתכונת של איסוף עצמי (טייק אווי)
ארגזי פלסטיק במרחב הציבורי_קרדיט צילום דין אהרוני רולנד7

הארגזים ימוקמו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, במרחק של 2 מטר זה מזה בסמוך למסעדות ובתי קפה ברחבי העיר.

קרוב ל- 100 מסעדות ובתי קפה בכל רחבי העיר הצטרפו כבר למיזם ואנו קוראים לעסקי מזון נוספים המעוניינים בהצבת ארגזי ישיבה בסמוך אליהם לפנות לעירייה.

הגדלת היצע אפשרויות הישיבה במרחב הציבורי מסייעת ומעודדת את פעילותם של עסקי המזון, שבימים אלה מבוססת על הזמנה ולקיחה מהמקום- טייק אווי. צעד זה מצטרף להצבת מעל 1,000 כסאות ושמשיות במרחב הציבורי והוספת ריהוט רחוב ולשורת פעולות ויוזמות שנקטה העירייה בסיוע לעסקים בשנה האחרונה מפרוץ הקורונה.  אנו נערכים ליום בו משרד הבריאות יאפשר לפתוח שוב את עסקי המזון גם לישיבה במקום, ואולם עד אז מקדמים יוזמות שונות שמסייעות להם, כדוגמת הקלות ופטורים מאגרות והיטלים וכן הצבת ריהוט הרחוב לשימוש הציבור.

 

ארגזי פלסטיק במרחב הציבור

צילום דין אהרוני רולנד

 

בין הפעולות שיזמה העיר לסיוע העסקים:

 

• בחודשים מרץ- מאי 2020 נתנה פטור מלא מארנונה לעסקים. כבר אז, הוחלט להעניק את הפטור באופן מידי ולא כהנחה שתתפרס על פני שנה.

• אלפי בעלי עסקים קיבלו מהעירייה סמוך לפרוץ המשבר צ'קים עבור תשלומים שנגבו מראש.

• העירייה נתנה פטור על היטלים שונים: כיסאות, שולחנות, פרגודים, שילוט- הטבה ששווה מיליוני שקלים. העירייה פנתה למדינה להמשיך עם ההטבה הזו גם כעת, ואנחנו ממתינים לתשובת המדינה, שכן, לא ניתן לתת את הפטור ללא אישורה;

• מיד עם פרוץ המשבר הקדמנו לשלם חצי מיליארד שקל לאלפי ספקים;

• העירייה דחפה לפתיחת המסעדות, בתי הקפה והברים ואף הגישה לממשלה מתווה לפתיחה מידית שלהם, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. אנחנו ממשיכים לדחוף קדימה את המתווה הזה בתקווה שהם ייפתחו שוב

• הסבת 17 מקטעי רחובות בעיר לרחובות מנוהלי תנועה סגורים לתנועת כלי רכב, כדי לעודד את המסחר

• הותרה הרחבת שטח הצבת השולחנות והכיסאות גם על חשבון המרחב הציבורי;

• הופקו מספר קמפיינים ענקיים לעידוד עסקים מקומיים בשיתוף ארגוני העצמאים; הקמנו מערך גדול לטיפול בעסקים בעיר על פי אזורים גיאוגרפיים, המאויש על ידי 10 עובדים שכל עבודתם היא סיוע לעסקים

• העירייה יזמה כ-10 פסטיבלים ואירועים שתכליתם לעודד צריכה בעסקים מקומיים כדוגמת "מרימים את השאלטר" – אירועים לעידוד עסקים מקומיים יחד עם אמנים מקומיים אשר נערכו בגן החשמל, בבזל ובמתחם נגה שביפו.

• עידוד רכישה מקומית באמצעות כרטיס התושבים "דיגיתל" המעניק הנחות והטבות בעסקים השונים בעיר.


חדשות תל אביב יפו והסביבה - יום יום בתל אביב יפו

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש