21 שנות מאסר לאונס הקטין בסגנון 'התפוז המכני'

מאת: רותם נועם ● 20/5/2020 17:34 ● ערב ערב 2100
שנות מאסר נגזרו על מתן לוגסי, שהורשע באונס סאדיסטי של נער בן 19 עליו התנפל באמצע רחוב בתל אביב ● במשך שעה וחצי התעלל לוגסי בצעיר, הכה אותו, אנס אותו שוב ושוב ולבסוף שדד את כספו ● לוגסי לא נטל אחריות על מעשיו ובית המשפט הבהיר כי סיכויי שיקומו אינם נראים באופק
21 שנות מאסר לאונס הקטין בסגנון 'התפוז המכני'

21 שנות מאסר בניכוי שנתיים בהן שהה במעצר, נגזרו על מתן לוגסי (23) שהורשע במעשה סדום ותקיפת קטין בן 19 בחודש מרץ 2018.

מהכרעת הדין עולה כי הקטין צעד באחד מרחובות תל אביב, בשעה שלוגסי עמד וצעק ברחוב כשהוא תחת השפעת אלכוהול. משהבחין בנער, אחז בו, גרר אותו והיכה אותו בפניו. הנער נפל ארצה ולוגסי בעט בצלעותיו, דרך עליו וגרם לו לחבלות בגופו, לשריטות בפניו ובידיו ולדימום בפניו. עובר אורח שנקלע למקום כשהוא רכוב על אופנוע, הבחין בנער שרוע על הכביש, ניגש אליו ושאל אותו לפשר ההתרחשות. הנער הצביע לכיוון הנאשם, ועובר האורח ביקש מלוגסי לעזוב את המקום. בתגובה איים עליו הנאשם באומרו: "תביא את כל החברים שלך, אני אזיין גם אתכם" ו"תביא את כל הכסף שלך". הנאשם הורה לאיש לגשת הצידה והכניס את ידו לכיס מכנסיו. והלה עזב את המקום כי חשש שהנאשם מחזיק סכין (בגין מעשים אלה הורשע הנאשם בעבירת האיומים). משעזב האיש את המקום שב הנאשם למתלונן, היכה אותו בפניו, בחזהו ובשאר חלקי גופו באמצעות אגרופיו ורגליו, וגם בעט בראשו. כל אותה עת המתלונן התחנן בפניו לחדול ממעשיו. בשלב זה נקלע למקום קטין אחר אשר ניסה להפריד בין הנאשם למתלונן, אך ללא הצלחה. הנאשם המשיך לתקוף את המתלונן באמצעות אגרופיו וברכיו, והיכה אותו בפניו ובחזהו. בהמשך, הוביל הנאשם את המתלונן המפוחד אל מתחת לאחד הבניינים ברחוב אחר שהיה חשוך וריק מאדם, ביצע בו מעשי סדום רבים וגרם לו לחבלותבמשך שעה וחצי אנס לוגסי את הקטין תוך שהוא מכה אותו ומאלץ אותו לבצע בו מין אורלי, במהלך האונס נרדם מספר פעמים כשהוא שכוב על גבו של הנער ואז גם הטיל עליו את מימיו בשנתו. בכל אותה עת היה  הנער מבועת מכדי לזוז תחתיו. משהתעורר המשיך לאנוס את הנער, ולאחר שהגיע לפורקן פעמיים על גופו, שדד אותו ממכשיר הטלפון שלו ואילץ אותו להוציא כסף מהכספומט ולהעבירו לידיו. לאחר האירועים המתוארים לעיל, הרים הנאשם את המתלונן מהקרקע והורה לו להתלבש, באומרו: "אף אחד לא מתעסק עם מתן", ואיים עליו כי אם מישהו ינסה לסייע לו: "אני אדקור אותך ואאנוס את אחותך הקטנה".

מתסקיר שהוגש על ידי שירות המבחן לבית המשפט עלתה תמונה בעייתית ביותר של לוגסי כמי שלא נטל אחריות על מעשיו, לא הודה באונס אלא רק בהפעלת אלימות וגם מהודאה זו חזר בהמשך והמשיך לנהל תיק הוכחות מלא. שירות המבחן התרשם כי סיכויי הרשעתו נמוכים וכי לא ניתן לשלול אלמנטים סאדיסטיים באישיותו, המלווים בשימוש בסמים ואלכוהול. לוגסי לא הביע כל אמפטיה לקטין, שעבר שבר גדול בחייו בעקבות האירוע המזעזע.

המתלונן ציין זיכרון חודרני של הבעיטות ומכות האגרוף שספג מהנאשם, בעודו שרוע על הקרקע באמצע הרחוב. הוא חש תסכול וכעס כלפי עוברי האורח שהפקירוהו ולא מנעו את המשך ההתקפה האכזרית. הקושי בהתמודדותו של המתלונן עם הדרך בה הגיב בעת התקיפה, מהווה תחום נזק מרכזי, הפוגע בתפיסתו העצמית עקב חווית פגיעות וחולשה קיצונית, כמי שניתן לפגוע ולנצל אותו. בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו תפ"ח 18-03-68360 מדינת ישראל נ' לוגסי )עציר( 11 מאי 2020 עמוד 5 מתוך 17 הנזקים הפיזיים שנגרמו למתלונן מלווים אותו בחלקם עד היום. המתלונן נפצע קשה באירוע, כמפורט בהכרעת הדין, ועבר זמן רב עד שהחלים מפציעותיו. לפירוט נוסף של הנזקים הפיזיים וחומרתם, נכתב בפסק הדין. לוגסי מצדו, בדברו האחרון הביע צער על כך שהוא עצור מזה שנתיים ונדרש להגיע בכל פעם לבית המשפט לדיונים. לדבריו, בית המעצר אינו המקום המתאים לו. הנאשם חזר על כפירתו בעבירות המין, והביע חרטה על המעשים בהם הודה.

בגזרו את דינו של לוגסי ל-21 שנות מאסר, הזכירה השופטת אתמקרה האונס המזעזע שארע ב-2013 לנער והנערה בגן העיר. "ניתן למצוא בחלק מהמקרים דמיון בהיבטים מסוימים לחלק מהעובדות במקרה דנן, אך לא נמצאה בפסיקה דוגמא זהה ל"תמהיל" העובדתי האכזרי והאלים שנפרס לנגד עינינו במקרה דנן", נפסק. על לוגסי נפסק כי יפצה את הנער ב-100,000 שקל. על פסק הדין חתומים השופטים טלי חיימוביץ, גלעד נויטל ולימור ביבי


חדשות תל אביב יפו והסביבה - יום יום תל אביב

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש